Izabela Kopeć Logotyp

Piazzolla. Show Me Your Tango

Astor Piazzolla. Autorski projekt Izabeli Kopeć.

Autorski projekt Izabeli Kopeć. Astor Piazzolla urodził się 11 marca 1921 roku w Mar del Plata w Argentynie, kompozytor tanga argentyńskiego, wirtuoz bandoneonu, tanqo nuevo, nazwany Mozartem tanga, był kompozytorem klasycznym. Wprowadził do swoich kompozycji elementy muzyki klasycznej takie jak kontrapunkt, polifonie oraz elementy jazzu. Twórczość Piazzolli to nieustanna walka pomiędzy potrzebą bliskości a indywidualnością, pasją i wolnością, pragnieniem życia i śmiercią. Dlatego taki tytuł koncertu „ Piazzolla. Show Me Your Tango”. Koncert pieśni pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango" – „ Piazzolla. Pokaż Mi Swoje Tango” to ponad godzinna "uczta" tanga nuevo, niezwykłego przeżywania i doznawania emocji takich jak: miłość, zazdrość, nostalgia, melancholia, smutek, tęsknota. Muzyka tego koncertu przeniesie odbiorcę w świat pełen niezwykłych doznań duchowych i refleksji. Specjalnie przygotowane aranżacje utworów na głos mezzosopran i kwintet klasyczny (fortepian, gitara klasyczna, skrzypce, kontrabas, bandoneon) wydobędą efekty i podkreślą egzystencjalny charakter towarzyszący muzyce tangowej. W programie koncertu „Piazzolla. Show Me Your Tango" znajdują się nieprzypadkowo dobrane utwory, pieśni, które opisują dalekie od banału życie. Koncert to estetyczne tango do słuchania (czasami do tańczenia) i snucia refleksji w dobrym towarzystwie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski, ale też samotności i egzystencjalnego przeżywania. To także maestria wokalna Izabeli Kopeć. Pieśni wykonywane są w oryginalnym języku kompozytora.
Pieśń „Vuelvo al sur” - „Wracam na Południe ...” tymi słowami zabieamy słuchaczy w podróż po Buenos Aires i po najskrytszych zakamarkach duszy. Rozedrgane masy upalnego powietrza nie pozwalają oddychać spokojnie. W pieśni ,,Yo soy Maria'' spotkamy namiętność i beztroskę, po której przychodzi uczuciowy zawód w utworze ,,Oblivion'', czy ,,Milonga En Ay Menor”, ucieczka w zabawę i radość w pieśni ,,Che Tango Che''przez tęsknotę i wspomnienie utraconej miłości w ,, Balada para El," i „Los Pajaros Perdidos”, smutek i refleksję w ,,Las Ciudades", i "Chiquilin'' połączone z nostalgią w ,,Aire de la Zamba Nina'' i marzeniu o nieśmiertelności w ,,Balada Para Mi Muerte''. „W słodyczy anielskiego śpiewu pobłyskuje srebrna nić splatająca gwiazdy i słońca, i księżyce wszechświata razem z najdrobniejszymi zakończeniami nerwowymi naszych mięśni i ścięgien – które zapragną kołysania, drżenia i posuwistych piruetów argentyńskiej poezji tańca”, podkreśla dr Ewa Woydyłło, która zdradziła swoją odwieczną miłość do tanga. „Nie sposób w tej muzyce się nie zatopić. Nie sposób słuchać tylko dźwięków, trzeba całym sobą w tej muzyce się pogrążyć, poddawać się jej aż do całkowitego zniewolenia”, pisze psycholożka E. Woydyłło w książeczce do płyty Izabeli Kopeć pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

WYDARZENIA W PROJEKCIE PIAZZOLLA

Luty 2021

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – nagranie w Centrum Kultury Wilanów.

 

Z okazji 100-nej  rocznicy urodzin Astora Piazzolli, odbył się  niezwykły koncert pieśni pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango” w wyjątkowych aranżacjach przygotowanych na głos mezzosopranowy, kwintet klasyczny (fortepian, gitara klasyczna, skrzypce, kontrabas, bandoneon).

Mezzosopranistce Izabeli Kopeć towarzyszyli znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo.

 

Gościem specjalnym zaproszonym przez Izabelę Kopeć był genialny bandoneonista, Argentyńczyk Gilberto Pereyra, założyciel i członek wielu zespołów tangowych, który towarzyszył w trasach koncertowych legendarnej Milvie.

 

Wyjątkowego argentyńskiego  smaku dodali wirtuozi skrzypiec i gitary klasycznej Maciej Lulek,  Robert Horna, na fortepianie zagrał znakomity  pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całość dopełnił ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

 

 

Grudzień 2019

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – Kuźnia Kulturalna Warszawa – Wilanów.

 

Macie już prezent na Mikołajki? Tym prezentem może być bilet na koncert naszej klubowiczki, znakomitego mezzosopranu Izabeli Kopeć. A może być to też pomysł na świąteczną firmową kolację…

Izabela Kopeć wystąpi 8 grudnia w Kuźni Kulturalnej w Wilanowie z recitalem pieśni Astora Piazzolli. Artyści, którzy towarzyszą solistce, to znakomici muzycy doskonale czujący styl tango nuevo. Piazzolla. „Show Me Your Tango” to muzyka do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie i przy wybornym winie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski…

Wyjątkowego argentyńskiego smaku dodadzą wirtuozi bandoneonu Gilberto Pereyra, skrzypiec Maciej Lulek, gitary klasycznej Robert Horna. Na fortepianie zagra znakomity pianista i aranżer Tomasz Filipczak, a całości dopełni ekspresyjną grą kontrabasista Wojciech Gumiński.

niedziela 8 grudnia, godzina 20.30

Kuźnia Kulturalna w Wilanowie

ul. Kostki Potockiego 24

Maj 2019

Koncert – jubileusz dwudziestolecia pracy artystycznej – “Piazzolla. Show me your tango” – Strumień.

 

W najbliższą niedzielę koncert Pani Izabeli Kopeć urodzonej w Strumieniu i obchodów Jej 20- lecia pracy artystycznej. Z tej okazji Pani Izabela Kopeć wystąpi z wyjątkowym, pełnym pasji i pięknych emocji koncertem tang argentyńskich w Strumieniu.

Maj 2019

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – Kuźnia Kulturalna Warszawa – Wilanów.

 

Mezzosopranistka Izabela Kopeć wystąpi z recitalem pieśni Astora Piazzolli.

Koncert ten jest wyjątkową, międzynarodową produkcją, upamiętniającą Astora Piazzollę, legendarnego twórcę tango nuevo, najwybitniejszego współczesnego argentyńskiego kompozytora muzyki klasycznej, zwanego Mozartem tanga. Pieśni Astora Piazzolli zaśpiewa mezzosopranistka Izabela Kopeć z towarzyszeniem kwintetu klasycznego.

 

SKŁAD:
Izabela Kopeć – mezzosopran
Gilberto Pereyra – bandoneon
Tomasz Filipczak – fortepian
Robert Horna – gitara klasyczna
Maciej Lulek – skrzypce
Konrad Kubicki – kontrabas

Styczeń 2019

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – Filharmonia Bałtycka Warszawa.

 

Koncert PIAZZOLLA. SHOW ME YOUR TANGO  w ramach IV Balu Gdańskiego z udziałem argentyńskiej pary tanecznej.

26 STYCZNIA 2019 ROKU G. 19.00

Polska Filharmonia Bałtycka

im . Fryderyka Chopina w Gdańsku

80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1

 

Wykonawcy:

Izabela Kopeć – mezzosopran
Kwintet muzyczny:
Gilberto Pereyra – bandoneon
Tomasz Filipczak – fortepian, aranżacje
Robert Horna – gitara klasyczna
Maciej Lulek – skrzypce
Konrad Kubicki – kontrabas
Julio Saavedra, Tekla Gogrichiani – para taneczna
Krzysztof Dąbrowski – prowadzenie

 

Październik 2018

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – Filharmonia Świętokrzyska Kielce.

 

Zapraszamy gorąco !!!!

Październik 2018

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – Teatr Syrena Warszawa.

 

Serdecznie polecamy jedyny w tym składzie w Warszawie koncert z energetyczną argentyńską muzyką tango nuovo „ Piazzolla. Show me your tango”. Niesamowite wrażenia.

 

http://teatrsyrena.pl/spektakle/226/izabela-kopec-piazzolla-show-me-your-tango-br

https://www.ebilet.pl/muzyka/ethno/izabela-kopec/

 

Nie przegapcie!!!, bo warto!!!, genialnie ładuje baterie J!!!

Sierpień 2018

Koncert – „Piazzolla. Show me your tango” – Scena Klasyczna Jurata.

Sierpień 2018

Cykl koncertów z muzyką kameralną (pieśni Astor Piazzolla) z towarzyszeniem kwintetu klasycznego – Filharmonia Koszalińska.

Koszalin – koncerty charytatywne.

 

Lipiec 2018

Koncert Kameralny pieśni A. Piazzolla w Teatrze Nowym – Zabrze

2017

Koszalin – koncert charytatywny.

2016

Hugonówka – Konstancin