Izabela Kopeć | 15 Wrzesień 2017 – Premiera płyty ,,Songs & Fantasmagories” L.M.Rogowski
1118
post-template-default,single,single-post,postid-1118,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,vss_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

10 Wrz 2017

Nowy album ,,Songs & Fantasmagories” L.M. Rogowski – Izabela Kopeć

Patronat honorowy: Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce
Partnerzy: STOART. Związek Artystów Wykonawców, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Polkomtel Sp. z o. o. Operator sieci Plus, Biuro Tłumaczeń Diuna
Patronat medialny : Polska The Times,Presto-Magazyn Muzyczny.Producentem płyty jest firma Artmus-IK Izabela Kopeć

Dwupłytowy album składa się z 18 pieśni francuskich , chorwackich i polskich na mezzosopran, fortepian i skrzypce oraz pięcioczęściowego utworu pt. Fantasmagories na głos z towarzyszeniem orkiestry, skomponowanych przez intrygującego polskiego kompozytora pierwszej połowy XX wieku – Ludomira Michała Rogowskiego.

Album jest unikatowym połączeniem geniuszu Rogowskiego, doświadczeń i energii wykonawców: Izabeli Kopeć (mezzosopran), Orkiestry Teatru Wielkiego Opery Narodowej pod batutą Łukasza Borowicza, Ewy Pelweckiej (fortepian) i Michała Lisiewicza (skrzypce).

„Zainspirowana postacią Rogowskiego, jego filozofią życia oraz niezwykłą wrażliwością, odszukałam i zarejestrowałam kompozycje wokalno–instrumentalne, które zabrzmią po raz pierwszy po 63 latach od śmierci kompozytora” – mówi Izabela Kopeć solistka i pomysłodawczyni albumu.

Jest to pierwsza w historii pozycja fonograficzna tego kompozytora.

Światowa premiera płyty Songs & Fantasmagories Ludomira Michała Rogowskiego –15 września 2017.

Dystrybucja płyty: Empik, dobre sklepy muzyczne, portale internetowe, media zagraniczne

Światowa premiera –koncert odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 8 października 2017 roku.

Płyta ukazuje się przy wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017 roku.Projekt zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.