Izabela Kopeć | 7 Października 2018 – Petite Messe Solennelle
1733
post-template-default,single,single-post,postid-1733,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,vss_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive

7 Paź 2018

Petite Messe Solennelle

Świątynia Opatrzności Bożej Warszawa

Koncert z okazji 40-tej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

plakat

W tym roku mija 40 lat od chwili, kiedy kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i jako Jan Paweł II rozpoczął swój szczególny pontyfikat. Z tej okazji zorganizujemy uroczysty koncert w dniu 7 października 2018 , który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godzinie 19.00.

Uroczysty koncert w hołdzie wyboru polskiego kardynała na papieża, jego pontyfikatu oraz związków z włoską sztuką i muzyką w czasie sprawowania urzędu. 16 października 1978 roku to jedna z donioślejszych dat w najnowszej historii Polski. Niektórzy z nas pamiętają to, niedowierzanie i euforię, kiedy popłynął z Watykaniu komunikat „Habemus papam” i informację, że nowym papieżem jest Polak. To była wielka chwila, która wpłynęła na nasze losy narodowe, postawiła Polskę w innym świetle na forum Europy i świata, zapoczątkowała nowego ducha w polskim społeczeństwie. Pontyfikat Jana Pawła II był nowatorski i oryginalny, jego słowiańska osobowość wprowadziła do Watykanu świeżość i nową jakość. W świadomości wielu Polaków 16 października 1978 r. to punkt zwrotny, który otworzył nową epokę i przyczynił się do pokonania reżimu i wywalczenia wolności.

Piękno i uroczysty charakter tego dzieła zapewni wyjątkowy, niecodzienny charakter rocznicowemu koncertowi. Do zrealizowania koncertu zaproszeni zostali wybitni muzycy polscy i włoscy, co nada mu międzynarodowego charakteru i będzie nawiązaniem do tego, że Watykan jest geograficznie i kulturowo związany z Włochami.

Koncert trwać będzie ok. 90 minut.